• Nesho - Distanca (Official Music VIdeo 2018 4K)
  Lyrics : Nesho
  Title : Distanca 2018
  Video : Street Bandit Prod.
  Produced By : Temelko Andreev
  Mix & Mastering : Temelko Andreev
  Group : AVTORIZACIJA

  Lyrics :

  Yo ова е за сите реални фаци,
  ова е исто така за сите фејк копиљаци,
  за сите шо се производ од улицата и работничка класа
  ова е за онаа проста и конзервирана маса ЕЈЈЈ !!!!!

  Од секогаш сум бил тип keep in it real,
  не сум пробал да се сменам таков ти е мојот филм,
  ситуацијата чиста, со Нешо Реалиста,
  после сите срања пробувам да стојам бистар БУМММ

  Светов нуди се но ете чим
  имаш прилика да вкусиш и во џебот Benjamin YO!
  кешот ти нуди зрак од сонце и слобода
  брате среќен си за момент али далеку од дома

  дваес осум бројам , години на кожа своја
  и беспрекорно се борам двете страни да ги спојам
  Македонија на пола , глеам одозгора
  конзервирани се молат бога темиве ме болат!

  MaY DaY , May Day многу фаци фејк,
  вистината е далеку од нив па гнидо глеј
  ја сум уникат и школа интегрирана планета
  која исфрла од неа болни ткива ако пречат ,

  И нема да ме спречат ја ќе бидам просто ист
  а ако немаш појма ја сум ХИП ХОП активист
  на лист, сликата во прилог еве шанса
  колку е широка да видиш мојата дистанца ,

  Од фамилијата другарите и градов
  но на крајот па пораката ја праќам преку рапов
  мил е патот накај дома после толку долго време
  кој ме знае ќе знае остаток ма кој ве ебе...

  Рефрен:

  НЕ САКАМ ДА ЖИВЕАМ ВО МЕСТО ДА СУМ САМ РОБ,
  НЕ САКАМ ДА БИДАМ НИТУ ЖРТВАТА НА МАК М.О.Б.
  НЕ САКАМ ДА БИДЕМЕ РАЗДЕЛЕНИ СО МАЈКОТ,
  НЕ САКАМ ДА СЛУШАМ НАЦИОНАЛИЗАМ НОН СТОП,

  НЕ МОЖАМ ДА ВИДАМ МААЛСКИ ПЛЕЕРИ ОДДАМНА,
  НЕ МОЖАМ ДА ВИДАМ РАПЕРИ КОИ Е СЕ ONE BLOOD,
  НЕ МОЖАМ ДА БИРАМ ТАКА НЕКАКО СИ ТАЛКАМ,
  НЕ МОЖАМ ДА ЧЕКАМ ВЕЌЕ СТАВАМ БРАТ ДИСТАНЦА...


  Заробен ко белоглав орел ја сум у кафез
  ментално сум демолиран додека ти пиеш кафе
  парите се слатки здравјето у курац е бе рапер
  сакаш да си Нешо тогаш пробај оди сам бе

  со план бев , од старт бе , сум убеден и крај бе
  со позитивна мисла го пратам срцето внатре
  додека памтев ликови од града
  Велес денес минев видов некој од нив на плаката

  Rest in Peace, ниски удари ова е дисс
  политика не дели народ силен но без стис
  не го правам ова ни за публика бе шериф
  тежина на гради имам версов не е ни од кеиф

  За некои дури сменив понашање за хиени
  пушти зрак нека ме грее.... брате ми сениш !
  и немора да губиш , надеж глава крени
  у валкани системи скоро е секој со проблеми

  А здравјето битен елемент у мојот свет
  морам да го штитам од трул менталитет
  во ред е ако тргаш од нула и немаш пари
  така појак си уствари со искуствата се градиш

  И после ете свати се шо лета не се јаде
  за ти да се храниш треба некој да ти даде
  очигледно тука рапов нема профит дал е така?
  не очекувај од други земи здив засукај ракав!!!!!!!

  Рефрен:

  НЕ САКАМ ДА ЖИВЕАМ ВО МЕСТО ДА СУМ САМ РОБ,
  НЕ САКАМ ДА БИДАМ НИТУ ЖРТВАТА НА МАК М.О.Б.
  НЕ САКАМ ДА БИДЕМЕ РАЗДЕЛЕНИ СО МАЈКОТ,
  НЕ САКАМ ДА СЛУШАМ НАЦИОНАЛИЗАМ НОН СТОП,

  НЕ МОЖАМ ДА ВИДАМ МААЛСКИ ПЛЕЕРИ ОДДАМНА,
  НЕ МОЖАМ ДА ВИДАМ РАПЕРИ КОИ Е СЕ ONE BLOOD,
  НЕ МОЖАМ ДА БИРАМ ТАКА НЕКАКО СИ ТАЛКАМ,
  НЕ МОЖАМ ДА ЧЕКАМ ВЕЌЕ СТАВАМ БРАТ ДИСТАНЦА...


  Рефрен:

  НЕСАКАМ ДА ЖИВЕАМ ВО МЕСТО ДА СУМ САМ РОБ,
  НЕСАКАМ ДА БИДАМ НИТУ ЖРТВАТА НА МАК М.О.Б.
  НЕСАКАМ ДА БИДЕМЕ РАЗДЕЛЕНИ СО МАЈКОТ,
  НЕСАКАМ ДА СЛУШАМ НАЦИОНАЛИЗАМ НОН СТОП,

  НЕМОЖАМ ДА ВИДАМ МААЛСКИ ПЛЕЕРИ ОДДАМНА,
  НЕМОЖАМ ДА ВИДАМ РАПЕРИ КОИ Е СЕ ONE BLOOD,
  НЕМОЖАМ ДА БИРАМ ТАКА НЕКАКО СИ ТАЛКАМ,
  НЕМОЖАМ ДА ЧЕКАМ ВЕЌЕ СТАВАМ БРАТ ДИСТАНЦА...
 • Genezis "Free Beings" Feat Dotzi & Lord Lhus (Prod by ) Sensei b...
  Artists: Genezis MC (OF L.C.O.B)" Feat Dotzi & Lord Lhus (OF Bloodline )
  Album: "Poetas Sin Redencion"
  Track name: "Free Beings"
  Year: 2018
  Genre: Hip-Hop
  Style: hardcore hip-hop
  Produce by :Sensei beats
 • El Cebe - Thanks New York
  Clip filmado con un teléfono móvil de 50 lucas.
  Prod Dj Omh (Madrid) . Cuts By Cebe

  "Por fin pisando las calles donde se criaron muchos de los mejores exponentes del hip hop y el 1520 sedgwick avenue en el Bronx, donde se dice que inicio todo, (vivienda de Dj Kool Herc) i love Brooklyn"

  Sin palabras, Gracias a Dios y a mi familia los amo.
 • THE DAY / DUSTY HUSKY ft.MILES WORD and SHEEF THE 3RD
  THE DAY / DUSTY HUSKY ft.MILES WORD and SHEEF THE 3RD
  Prod by DJ GQ
  Filmed by Flamingo Films

  8月7日火曜日20:00より dliprecords.com 完全数量限定盤
  DUSTY HUSKY 2nd ALBUM『WHY NOT』2LPレコード発売開始。

  ■Title:WHY NOT DOUBLE VINYL
  ■Artist:DUSTY HUSKY
  ■CatNo. :DLIP-0051
  ■Price:¥3500
  ■Release:2018年8月7日

  【TRACKLIST】
  SIDE D
  1. RULES TO BE…
  2. MARKIN’
  3. BLAKKis
  https://www.youtube.com/watch?v=WZ-dR...
  4. 503 Error

  SIDE L
  5. SUPAraSTAR
  6. NORWAY JUNGLE
  7. SWee SWee
  8. ワッ・ハプン??

  SIDE I
  9. GRooVE RooM
  10. UPto
  11. 1Q85
  12. WHY NOT

  SIDE P
  12. CHIP iN BIRDIE
  https://www.youtube.com/watch?v=ViXtL...
  13. THE DAY
  14. Ma

  Produced by. DJ GQ, NAGMATIC, D.husky,
  Cuts by DJ BUNTA, DJ R-MAN, FARMY THE DIESEL for D.L.I.P.

  【DLIP RECORDS】
  Official Web Site:http://dliprecords.com
  YouTube : https://www.youtube.com/user/dlipreco...
  Twitter:https://twitter.com/DLIP_Records
  Instagram:https://instagram.com/dliprecords/

 • 勝 - “The Light feat. 田我流“ (Official Video)
  勝 - “The Light feat. 田我流“ Available at iTunes:
  https://itunes.apple.com/jp/album/the...


  勝 online :
  https://twitter.com/masr_info
  https://www.instagram.com/masr_tadano...
  https://soundcloud.com/masarumuzic
  http://www.infumiaikumiai.com


  Music video by MASARU & Dengaryu performing “The Light
  Produced by FALCON aka N.E.O.L
  Music Video Director : Angle Murda for IFK Records

  ©2018 IFK RECORDS
 • SiLKROAD GUNMEN (OKAMI GHOSTHACK & MORLOR YOR) - FLOATING 蛋糕 (PROD. AXPHYKZ)...
  PURCHASE THE FULL ALBUM HERE: https://icecreamkoan.bandcamp.com/alb...

  FOR PROMOTIONAL USE ONLY.

  Aoshima ; A place of many cats. Where moonsugar drips from the dazzling imported Akaviri Oaks, and the Kappa river raft betwixt decapitated Buddha statues upon the 淀川. The Empty Leopard Tank Exorcist is preserved through 原宿 crime scene tape mummification just long enough to peer into the Zer.0 W34V3 BOUNDARY. Ice Cream Koan tempest banditz have made away with the precious moonsugar extractz vial and are presently placing it upon the Neko Black Market [ BROUGHT TO YOU IN PART BY; 磁器 ネコ 財閥 ]. Digital streamz of the live event are taking place in the July 31st, 1948 Dustloop -0060 in 巢鴨拘置所 Server Room Z10011 W9, provided by the Tokyo Tribunal. The SiLKROAD GUNMEN have ousted the White Cake Inugami and taken control of every meowmix catacomb across the landz. Morlore Yor and Okami Ghosthack and the Macca Yokai present to you … AOSHIMA MOONSUGAR by SiLKROAD GUNMEN ;

  The first release from the ICE CREAM KOAN collective is fully produced by Axphykz and 招き猫 directed from the pawz of Morlore Yor and Okami Ghosthack, kotodama I.N.K.slashed and recorded over 20 moons viewed through Friskies can kaliedascopes, and fully actualized since. Amateratsu cloud penguins sip on alchemic hydrocalciated skooma in Colovian helms, while simultaneously telling you to PURCHASE THIS CRATE!

  Vocals and Enginearing by : Morlore Yor & Okami Ghosthack
  Production by : Axphykz
  Artwork courtesy of JophEyel [ CD and Tape construction, Logos and Album Art ]
  Merchandise courtesy of TreeDemon Tapes , Ice Cream Koan, Dub Ekoms.
  Guest Vocals courtesy of White Lotus

  https://icecreamkoan.bandcamp.com/
  https://basementdwellaz.bandcamp.com/
  https://poisonflowerz.bandcamp.com/
  https://www.soundcloud.com/axphykz
  https://treedemontapes.bandcamp.com
 • KIN (OF GOOD WTHR) - FORECAST (PROD. BY HIHATTER)
  KIN
  https://soundcloud.com/goodwthrmusic
  https://www.facebook.com/GOODWTHR
  https://www.youtube.com/channel/UCogf...

  HIHATTER
  https://soundcloud.com/hihatterofficial
  https://www.facebook.com/stephen.lloy...
  https://www.youtube.com/channel/UCw0-...
 • Look at the Way the Words Move - Kev Brown (MUSIC VIDEO)
 • OptiMystic 'Dreams Alive' feat Sickflo, Mic Handz & Tenette Smith
  Available now -
  Digital - https://itunes.apple.com/au/artist/op...

  Hard Copies - https://www.shakedownrecords.com.au/p...


  New release single by OptiMystic featuring Sickflo, Mic Handz and Tenette. 'Salty Waterz' album 2018
  Shot in Atlanta, Brooklyn and Perth City

  Filmed by Collins Visual, Joel Crane and Lee Kennedy
  edited by Collins Visual and Lee Kennedy

  Lyrics by OptiMystic , Sickflo & Mic Handz
  Beat by Loftwah the Beatsmiff
  mixed by Dean Lofts, Rob Lake & Matt Campbell
  mastered by Rob Lake at Shake Down Studio
 • M.W.P. - Dikembe Mutombo Ft. Jos Rockwell & Roc Marciano
  Gem off my "Afterglow" album with Rockwell & Marci. Available on Bandcamp ► https://mwpbeats.bandcamp.com/album/a...